In- en uitschrijving cursussen
Tijdens je bachelor rechtsgeleerdheid moet je je vanaf het tweede semester van jaar 1 zelf inschrijven voor onderwijs. Voor de minor en de keuzecursussen in je vrije ruimte moet je je ook zelf inschrijven. Volg het stappenplan om je in te schrijven, of start direct met de inschrijving via Osiris.
Stap 1: Check de inschrijfperiodes
Controleer allereerst in welke periode je je moet inschrijven voor een cursus of minor. Let op! De inschrijfperiodes kunnen verschillen per faculteit, kijk bij het vak in de cursusplanner of in Osiris wat de inschrijfdeadline voor jouw voorkeursvak of -minor is.
Semester 1 (periode 1 en 2) | maandag 2 juni (09.00u.) t/m vrijdag 20 juni 2025 (23.59u.) |
---|---|
Semester 2 (periode 3 en 4) | maandag 3 november (09.00u.) t/m vrijdag 21 november 2025 (23.59u.) |
Stap 2: Selecteer een cursus
Als je weet voor wanneer je je moet inschrijven kan je gaan kijken naar vakken of minoren die je leuk lijken. Een overzicht van alle cursussen en extra toelichting is te vinden in Osiris.
Stap 3: Check de ingangseisen
Nadat je een interessante cursus of minor hebt gevonden is het belangrijk om te controleren of je voldoet aan de ingangseisen. Dit kun je controleren in Osiris.
Stap 4: Controleer het timeslot
Zorg ervoor dat de cursus niet overlapt met andere cursussen die je volgt. Cursussen hebben vooraf ingedeelde timeslots, te vinden in de cursusplanner naast de titel. Controleer de timeslots om overlapping te voorkomen.
Stap 5: Inschrijven
Zet de aanmeldperiode in je agenda en zorg dat je je zo snel mogelijk inschrijft voor de cursus of minor, want vol is vol. Ga naar Osiris en zoek de cursus waarvoor je je wilt inschrijven in de onderwijscatalogus. Klik op de knop 'Inschrijven' en doorloop de stappen.
Let op! Vergeet niet je in te schrijven voor een minor of losse vakken.
Uitschrijven cursussen
Je kunt je uitschrijven voor een cursus via Osiris, uiterlijk twee weken na de start van de cursus.
- Wanneer je jezelf niet (tijdig) uitschrijft wordt je geacht deel te nemen aan het ingeschreven onderwijs.
- Afwezigheid bij dit onderwijs en daarbij behorende toetsmomenten leidt tot de kwalificatie ‘ND’. Deze kwalificatie zal opgenomen worden op je definitieve cijferlijst in Osiris.
- De ‘ND’ blijft zichtbaar op de cijferlijst, naast een eventueel nieuw resultaat van deelname aan de desbetreffende cursus.
- Dit heeft geen gevolgen voor je cijferlijst bij je diploma, daar worden alleen behaalde resultaten op vermeld.
Verder belangrijke informatie
Derde cursus volgen
Je kunt je via Osiris maar voor twee cursussen per periode inschrijven. Wil je toch een derde cursus volgen? Dan kun je een derde cursus aanvragen via dit aanmeldformulier.- Herhalersonderwijs
Heb je een cursus gevolgd, maar nog niet gehaald? Dan moet je de volgende keer dat je die cursus volgt meedoen aan de herhalersonderwijs. Het herhalersonderwijs wordt vaak maar in één tijdsslot gegeven, dus zorg ervoor dat deze niet overlapt met je andere cursus(sen).- Volg je twee cursussen in één periode? Schrijf je dan voor zowel de reguliere als de herhalers cursus in via Osiris.
- Volg je drie cursussen in één periode? Schrijf je voor de twee reguliere cursussen in via Osiris en schrijf je in voor de herhalerscursus d.m.v. het 3e-cursusformulier.
Contact
Indien je nog vragen hebt kun je contact opnemen met het Studiepunt.