Unieke kans! Master keuzecursus One Health in the Netherlands and South Afrika
Gaat jouw hart sneller slaan van veterinaire uitdagingen over de grens? Sta jij te trappelen om het vliegtuig richting Zuid-Afrika in te stappen? Dan is dit een unieke kans!

Samen met de Faculty of Veterinary Science, University of Pretoria, is een nieuwe, bijzondere cursus ontwikkeld die deels plaatsvindt in Zuid-Afrika en deels in Nederland. Een cursus over voedselkwaliteit, dierenwelzijn en Risk Assessment and control.
Tijdens deze cursus
- Leer je over Dierziektebestrijding in andere landen (dat kunnen ook ziekten zijn die niet meer spelen in Nederland), zoals Brucellose en Tuberculose.
- Gaan we in op praktische bestrijding van Mond- en Klauwzeer in een endemisch geïnfecteerd gebied.
- Kom je meer te weten over het commercieel houden van struisvogels en krokodillen voor de slacht.
- Ga je een game drive meemaken in het Kruger park in Zuid-Afrika.
- Staan we stil bij de overdracht van ziekten vanuit Wildlife naar gehouden dieren zowel in Nederland als Zuid-Afrika.
- Hebben we het over de aanpak van Nederland om import van dierziekten vanuit derde landen te beheersen.
Praktisch
De cursus duurt vijf weken (7,5 EC) en vindt plaats van 26 juni tot 28 juli 2023. Na een week online onderwijs zal de cursus bestaan uit twee weken onderwijs in Nederland en twee weken in Zuid-Afrika. In Zuid-Afrika verblijf je een week in Pretoria en een week in Hluvukani (Kruger Park). Eventueel kan na overleg langer (klinisch) onderwijs gevolgd worden in Pretoria, Veterinaire Faculteit Onderstepoort.
Voor wie?
Deze cursus is bedoeld voor master studenten Diergeneeskunde. Er is plek voor 10 studenten uit Utrecht 10 studenten uit Pretoria. De studiepunten kunnen op diverse manieren worden erkend: als onderwijs Blok 5 LH/VV, als keuzecursus of als keuzecoschap binnen de track Klinische verdieping, track One Health of track Bestuur & beleid. De cursus kan ook ingezet worden als profileringscursus binnen de nieuwe master.
Aanmelden
Interesse? Meld je zo snel mogelijk en uiterlijk vóór 31 maart 2023 aan bij Willemijn van Os (w.h.vanos@uu.nl) of Len Lipman (l.j.a.lipman@uu.nl). Je kunt bij Len Lipman ook terecht voor vragen over de inhoud van de cursus.
Kosten
Je moet rekening houden met de volgende kosten voor de reis naar en het verblijf in Zuid-Afrika:
- Een vliegticket (je betaalt een maximum eigen bijdrage van € 750, de faculteit betaalt het resterende bedrag)
- Een reis- en ziektekostenverzekering* en vaccinaties*.
- Een eigen bijdrage van circa € 150 voor overige uitgaven.
De kosten voor accommodatie, reizen binnen Zuid-Afrika en een deel van de maaltijden worden voor je betaald.