Opleidingsintroductie
Ieder jaar starten er 225 nieuwe studenten die we tijdens de opleidingsintroductie op een gezellige manier met elkaar en de faculteit kennis laten maken. Je krijgt veel praktische informatie te horen en leert je weg te vinden op onze faculteit.
De opleidingintroductie wordt georganiseerd door de faculteit in nauwe samenwerking met de studievereniging Diergeneeskundige Studenten Kring (D.S.K.). De leden van het bestuur en studenten uit andere commissies zetten zich ieder jaar met veel enthousiasme in om nieuwe studenten welkom te heten in de veterinaire familie.
Naast de algemene opleidingsintroductie biedt de opleiding Diergeneeskunde ook een extra tweedaags opstartprogramma aan voor toekomstige studenten die daar behoefte aan hebben, het K.I.C.K. Start programma.
Programma opleidingsintroductie
De opleidingsintroductie is onderdeel van de studie en vindt plaats in de eerste week van het collegejaar op maandag, dinsdag en donderdag. Je wordt dan ingedeeld in een groepje medestudenten en gekoppeld aan twee ouderejaars studenten (mentoren) die je wegwijs zullen maken en aan wie je al je vragen kunt stellen.
Woensdag en vrijdag zijn gewone onderwijsdagen. Je kunt in je rooster vinden hoe laat en waar je onderwijs hebt. Op maandag wordt uitgelegd hoe je je rooster kunt opzoeken.
Maandag 7 september 2026
| 9.30 uur | Inloop | Androclusgebouw |
|---|---|
| 9.45 uur | Welkomstwoorden | Hoorcollegezaal C.102 |
| 10.30 uur | Kennismaken met je mentorgroepje | Diverse ruimtes |
| 11.20 uur | Roulatieprogramma met je mentorgroepje (incl. lunch) |
| 16.30 uur | Afsluiting plenair programma |
| 17.00 uur | Borrel georganiseerd door de D.S.K. * | D.S.K. tuin * De borrel is geen onderdeel van de opleidingsintroductie, maar wel heel gezellig om aan deel te nemen. |
Dinsdag 8 september 2026
| 9.00 uur | Introductiecolleges | Willem C. Schimmelgebouw, Collegezaal Paard (ingang Yalelaan 114) |
|---|---|
| 10.00 uur | Studium Generale | NVWA | Interactieve sessie |
| 11.10 uur | Roulatieprogramma met je mentorgroepje (incl. lunch) |
| 16.05 uur | Einde programma |
Donderdag 10 september 2026
| 10.00 uur | Sport- en speldag (incl. lunch) | Sportcentrum Olympos |
|---|---|
| 17:30 uur | Diner en borrel georganiseerd door de D.S.K. * | D.S.K. tuin * Het diner en de borrel zijn geen onderdeel van de opleidingsintroductie, maar wel heel gezellig om aan deel te nemen. |
Vragen en afmeldingen kun je mailen naar: bachelor.dgk@uu.nl.
Allergieën en dieetwensen kun je doorgeven via: dsk.bestuur@uu.nl.
Tetanus vaccinatie
Op maandag 14 september (de maandag na de introductieweek) vind je in de rooster tevens een geroosterd moment waarop je in de gelegenheid wordt gesteld om een (gratis) tetanus vaccinatie te krijgen. Omdat je tijdens de studie in contact komt met dieren en hun leefomgeving, wordt aanbevolen de vaccinatie tegen tetanus goed bij te houden. De vaccinaties worden verzorgd door het UMC Utrecht.
Om een vaccinatie te ontvangen dien je je van te voren aan te melden via het aanmeldformulier. Op deze pagina vind je ook meer informatie over de vaccinatie.
Let op, de deadline voor inschrijven is donderdag 10 september om 17:00.
K.I.C.K. Start programma
Naast de algemene opleidingsintroductie biedt de opleiding Diergeneeskunde ook een pre-introductieprogramma aan van 1 dag voor toekomstige studenten die net wat meer houvast nodig hebben om met vertrouwen aan de studie te beginnen. Het programma is erop gericht om een eerste indruk te krijgen van wat het betekent om student te zijn bij de faculteit Diergeneeskunde, en je thuis en welkom te voelen. Thema’s als stress en ontspanning, leren studeren en student zijn, hoe werkt dat eigenlijk? passeren gedurende deze dag de revue. Groepjes van 5 a 6 studenten worden gekoppeld aan een ouderejaarsstudent die jullie gedurende deze dag zal begeleiden tijdens de verschillende activiteiten.