Bindend Studieadvies (BSA)
Het Bindend Studieadvies (BSA) aan het eind van je eerste bachelorjaar geeft aan of je mag doorgaan met je studie of niet. Het BSA wordt uitgebracht door de opleidingsdirecteur van de opleiding (zie OER artikel 7.4.7), op grond van het aantal studiepunten (EC) dat je hebt gehaald.
Heb je (persoonlijke) problemen en/of omstandigheden die invloed hebben op je studie?
Het is belangrijk dat je in dit soort situaties zo snel mogelijk contact op neemt met je studieadviseur, zodat die op de hoogte is van de overmachtssituatie en met je mee kan denken.
Tussentijds studieadvies
Al eerder gedurende het eerste jaar ontvang je het zogeheten tussentijds studieadvies (soms ook preadvies genoemd). Dit is niet bindend.
Het advies wordt gegeven in december of januari van het eerste studiejaar en is gebaseerd op de resultaten van het eerste blok. Je krijgt:
- een positief tussentijds studieadvies als je 15 EC of meer hebt behaald
- een voortgangswaarschuwing als je 7,5 EC hebt behaald
- een negatief tussentijds studieadvies bij 0 EC
Definitief BSA
Voor het collegejaar 2025-2026 is de norm 45 EC. Je ontvangt de beslissing over het BSA eind juli op je UU-mailadres.
Bezwaar maken
Als je een negatief BSA hebt ontvangen, en in aanmerking wil komen voor een aangehouden BSA, dan kan je bezwaar maken tegen de BSA. Lees in het uitklapmenu hieronder meer over de procedure.